Гаражні ворота у Львові
(068)104-888-9 (099)920-74-84
Львів
08:00 — 22:00

ВІДКАТНІ ВОРОТА СВОЇМИ РУКАМИ

ВІДКАТНІ ВОРОТА СВОЇМИ РУКАМИ
писать admin Опубликовано в: Дата создания : 2016-10-06 Просмотров : 192 Комментарий : 0

 Відкатні / зсувні ворота через відсутність направляючих в низу і верху прорізу дозволяють проїжджати транспорту практично будь-яких габаритів. Відкатні ворота рухаються по роликовим кареткам, закріпленим на бетонному фундаменті. Роликові каретки «ходять» всередині направляючої рейки привареного до нижньої частини рами воріт, це і захищає каретки від дощу, бруду, снігу, цей факт суттєво продовжує експлуатаційний термін воріт. При правильній експлуатації, система передбачає 45000-55000 відкриттів і закриттів воріт. Механізми краще не змащувати, оскільки прилип до змазаним механізмам пісок, бруд тільки завадять руху воріт.

Відкатні (зсувні) ворота зараз на піку популярності. Ще не дуже давно фурнітура до відкатним воріт стояла приблизно як старий автомобіль, з цього, була не по кишені більшості.
Раніше відкатні ворота могли собі дозволити лише люди з дуже хорошим достатком, а встановити на нихавтоматичний привід, було щось з області фантастики. З тих пір часи дуже сильно змінилися, і фурнітура для ворітстала дуже доступною в ціні. Зараз все більше людей віддає перевагу саме відкатним воротам. Через не складність своєї конструкції наші клієнти часто виробляють відкатні ворота своїми руками, відмовившись від послуг компаній, економлячи значні кошти.

    Переваг у відкатних воріт набагато більше, ніж недоліків.

   Відкатні / зсувні ворота через відсутність направляючих в низу і верху прорізу дозволяють проїжджати транспорту практично будь-яких габаритів. Відкатні ворота рухаються по роликовим кареткам, закріпленим на бетонному фундаменті. Роликові каретки «ходять» всередині направляючої рейки привареного до нижньої частини рами воріт, це і захищає каретки від дощу, бруду, снігу, цей факт суттєво продовжує експлуатаційний термін воріт. При правильній експлуатації, система передбачає 45000-55000 відкриттів і закриттів воріт. Механізми краще не змащувати, оскільки прилип до змазаним механізмам пісок, бруд тільки завадять руху воріт.

Що саме входить в набір необхідної фурнітури для зсувних воріт?

На що варто звернути увагу при виборі фурнітури? На це питання ви отримаєте відповідь у розділі фурнітура. Дуже хорошийвибір фурнітури від різних виробників .
Безперечно відкатні (зсувні) ворота дуже практичні, надійні, зручні і довговічні. На них легко можна встановлювати автоматику, відкатні ворота не вимагають якогось особливого обслуговування та догляду. Мабуть, єдиний недолік таких воріт це наявність з боку місця для відкату.
Електричний пристрій не обов’язковийатрибут для воріт, він скоріше створений для комфорту. Електропривод для відкатних воріт економить масу часу для людей, які щодня виїжджають з двору по кілька разів.

І так по порядку.
Вам необхідно виконати кілька етапів роботи.

1. Підготувати опорні стовпи.
2. Зробити фундамент для воріт.
3. Провести електропроводку під автоматику для воріт.
4. Виготовити ворота.
5. Здійснити монтаж воріт.

Опорні стовпи

 У першу чергу необхідно встановити правильно опорні стовпи, до яких у свою чергу будуть кріпитися відкатні(зсувні) ворота. Опорний стовп, може бути якою завгодно — це може бути цегляний або бетонний стовп, швелер, дубовий брус. Рекомендуємо — бетонувати стовп (на глибину промерзання грунту) від 1м, стовпи встановлюємо під рівень, потім заливаємо розчином. Необхідне для застигання бетону час складає не менше одного тижня. У цегляних і бетонних стовпах необхідно передбачити металеві закладні по 3 штуки на кожному з стовпів, рівномірно розташувати приблизно на відстані від краю по 10 см з боку отвору. Найоптимальніший розмір такої заставної 5 х 5 см. І повинна вона бути врівень з цеглою.

Фундамент для воріт

   Для заливки фундаменту під основу відкатних воріт беремо швелер 20см шириною, а так само арматуру перетином 12-16мм. Арматуру ріжемо довжиною від 1 — 1.2 метра, потім приварюють її з обох сторін до швелеру (його полицях).
Наступний етап, тут потрібно вирити яму, її довжина повинна становити від ширини отвору воріт не менше 50%, а ширина самої ями повинна бути не менше 40 см, і глибина від 1,3 — 1,5 метра, Швелер встановлюємо так званими полками вниз , далі яму заливаємо бетоном. Якщо все зробили правильно, фундамент для воріт готовий. Простіше кажучи, якщо чиста довжина отвору між стовпами 4 метри, то фундамент (підстава) для зсувних воріт повинен вийти 2 метри. Потрібно не забувати, що всі роботи, в тому числі укладатися швелер повинен строго за рівнем, тобто верхня частина швелера в рівень з асфальтом, дорогою або плиткою. Тепер у нас повинно вийти рівну основу (майданчик), до якої в свою чергу будуть кріпитися (приварюватися) роликові візки / каретки для воріт.

Фундамент під відкатні ворота повинен вистаїваться по ідеї не менше 2-х тижнів, а по будівельним нормам і правилам (СНиП) — один місяць, а якщо бути точніше 28 днів. Думайте самі, вирішуйте самі.

Электропроводка під автоматику для відкатних воріт.

При виготовленні фундамента необхідно врахувати прокладення электропроводки під автоматику для відкатних воріт.

Виготовлення воріт.

   Заготовлюємо матеріал для несучої рами воріт.
На малюнках  труби несучої рами виділені зеленим кольором.
Що б зробити раму воріт використовуйте профільну трубу розміром 60 х 30мм, так само можна використовувати такі розміри 60 х 40мм і 50 х 50мм. Для прикладу візьмемо креслення каркаса воріт на проріз 4 метри Малюнок 3.
Заготовлюємо матеріал для рами внутрішнього каркаса (обрешітки).
На малюнках 3,4 труби внутрішнього каркаса виділені червоним кольором.
Вони забезпечують міцність конструкції і служать для кріплення полотна воріт.
Що б зробити внутрішній каркас використовуйте профільну трубу розміром 40 х 20мм, в цю трубу зручно і легко потрапляти заклепкою або саморезом для кріплення полотна воріт (сайдінга, профнастилу, металу, дощок, і т.п.)

Нарізка, зварювання, фарбування.

   Розібравшись у кресленнях, тепер нам потрібно нарізати необхідну кількість з потрібним розміром труб, так само потрібна болгарка з зачисним кругом для зачистки окалини та іржі з металевих труб. Дотримуючись правил безпеки, обов’язково використовуйте захисні окуляри.

Якщо Ви плануєте зашивати відкатні (зсувні) ворота профнастилом з двох сторін то труби внутрішнього каркаса (обрешітки) ставимо посередині як на малюнку 4, якщо ж зашивання полотна планується з одного боку, то труби внутрішнього каркаса (обрешітки) зрушуємо до краю. Важливо, що б матеріал, для обшивки який буде кріпитися до внутрішнього каркасу воріт, був практично урівень з несучою рамою воріт.
Далі знежирюємо труби розчинником і грунтуем. Використовуємо краскопульт або кисть.
Спочатку всі труби приварюють прихватами по пару сантиметрів через кожних 30 см. Приблизно. Після, знизу до несучої рами приварюють напрямна рейка з комплекту фурнітури. Всі труби, і напрямна рейка необхідно приварювати навхрест (у шаховому порядку), що — б не «повело» раму воріт.
Далі зачищаємо болгалкой зварювальні шви і знову грунтуем вже зварювальні ділянки, на яких ушкодилася грунтовка. Після висихання необхідно нанести фарбу. Використовуємо алкидную емаль або фарбу фірми Хамрайт (Hammerite) або ж Снєжка. Наносити їх можна без попередньої грунтовки, у цих фарб стійкість до кліматичних умов краща, ніж у безлічі алкідних емалей. Наносите не менше 2-х шарів до повного висиханням між шарами.

Далі переходимо до зашивці полотна воріт. Матеріал зашивання кріпимо до внутрішнього каркаса за допомогою саморезов або заклепок. Саморізи беремо зі свердлом — в цьому випадку зашити ворота полотном можна дуже швидко і надійно. Для зашивання полотна воріт можна використовувати абсолютно різні матеріали — (профнастил, металевий лист, кування, металева фільонка, полікарбонат, металевий лист, дерево, алюмінієвий сайдинг).

Монтаж воріт.

   А зараз ми розберемо по порядку весь процес монтажу.
Процес монтажу воріт не складний, але копіткий. На швелері (фундаменті) необхідно виставити каретки для воріт, і досить максимально розсунути їх як на малюнку нижче.

Потрібно пам’ятати, що накатної ролик (кінцевий ролик) розміром приблизно 150 мм, тому ближню до отвору
каретку відсовуємо, враховуючи це відстань в 150 мм, а каретку, яка далі від отвору теж виставляємо таким
чином, що б вона не вибила заглушку з іншого боку направляючої рейки при закритті воріт.

Далі одягаємо раму воріт на роликові каретки, потім відкатні ворота виставляються по рівню.
Далі платформи кареток злегка прихоплюють зварюванням до швелеру, якщо з якоїсь причини,
що щось зробили не так, виставляємо заново і знову перевіряємо, чи все зробили правильно.
Далі обварюються платформи кареток повністю, важливо домогтися бажаного результату (відсутність перекосів, правильне положення воріт у рівні). Далі йде верхній підтримуючий ролик його теж приварюють, потім необхідно вставити накатної ролик (кінцевий ролик), послідовно приварюють нижній уловлювач, потім верхній. Важливо, що б кінцевий (накатної) ролик накочувався, на нижній уловлювач таким чином, що б кожен раз при закритті воріт розвантажувати їх.

На малюнках дивіться схеми монтажу, як правильно встановлювати відкатні ворота.
Якщо опорні стовпи прорізу виготовлені з швелера або металевої труби, то підтримуючі ролики і уловлювач можна приварити безпосередньо до стовпа. Якщо ж закладені бетонні, кам’яні або цегляні тоді їх потрібно приварити до труби, яка приварюється до стовпа до закладних, а за їх відсутності на анкера, дюбеля.

Зараз ми розглянемо ще один важливий нюанс.
При монтажі багато людей, які вирішують зробити ворота відкатні (виїзні) своїми руками, схиляються до того, що б встановлювати візки (роликові каретки) на так звані платформи з привареними або прикрученими до них шпильками. Або відразу приварюють шпильки або болти до швелеру, і вже тільки потім до них прикручують роликові каретки (візки). І варто овчинка вичинки? Як правило, так роблять ті, хто перший раз монтує відкатні ворота. Вважаючи, що так каретки зручно регулювати, а так само їх можна буде зняти в разі переїзду або поломки. Але в справі все по-іншому. Вам доведеться зіткнутися з тим, що доведеться (свердлити швелер, нарізати різьблення, підганяти все під швелер і т.д.) а це повірте дуже великий обсяг робіт. Через маленьку помилки (відхилення на пару міліметрів) витратите дні метушні зі шпильками !!! І потім все-таки доведеться зрізати болти, шпильки і варити каретки безпосередньо до швелеру (фундаменту) воріт. Перевірений спосіб, приварити каретки так, що б їх можна було зрізати в разі якогось форс-мажору. Радимо Ви не приварювати платформи кареток в складно доступних місцях. Якщо Ви все ж прихильник роликів на шпильках використовуйте компроміс — вже готові платформи з болтами, а краще шпильками під каретки.

Готові платформи зварюванням приварюються до швелеру (фундамент) під відкатні ворота, а ролики / каретки для воріт кріпіть до готової майданчику за допомогою гайок. Та цей варіант трохи дорожче, зате позбавить Вас від даремно витраченого часу і непотрібних рухів. Невеликий секрет — все воротні фірми, вмонтовуючи відкатні ворота, кріплять відкатні ролики для виїзних воріт зварюванням прямо до швелеру. Якщо ми з вами робимо відкатні ворота своїми руками, то наше завдання економити гроші. Цей варіант крім того, що перевірений так він до всього дешевше і простіше.
Давно не секрет, що набагато дешевше обійдуться саморобні відкатні ворота, ніж під замовлення на фірмі. У будь-якому випадку, що б зробити відкатні ворота своїми руками Вам знадобитися фурнітура (комплектуючі / механізми) для відкатних воріт. Кожен зважився на самостійне виготовлення відкатних воріт може оцінити, наскільки сьогодні доступна і не велика вартість комплектуючих для відкатних воріт.
Переконаний, це керівництво буде для вас хорошим помічником і допоможе Вам зробити відкатні ворота самостійно, швидко, недорого і легко
Якщо ви плануєте ставити на ворота електропривод для воріт, відразу виникне питання яку все ж автоматику купувати? Читайте коротку статтю

Тэги :

Оставить комментарий

Captcha